Bez lidské stopy

Obraz Bez lidské stopy, vytvořilo liberecké umělecké uskupení Nevzdělanci, konkrétně tři malíři: Václav Kovář, Adam Windsor a Jan Simandl.

Jedná se o naprosto unikátní princip malby, kdy je divák přímo zapojen do samotného vzniku obrazu.

Malíři malují v živém vysílání a jediné co je dopředu známé je téma. Ostatní je dílem improvizace a až do dokončení díla, není jasné, co vše v obraze bude. Diváci jsou přítomni v živém chatu, přidávají podněty, nápady a hlasují v anketách o dalším postupu.

Touto spoluprací vznikají obrazy, jež svými obsahy, příběhy, detaily a mnohovrstevnatostí, převyšují individuální vidění světa, ale stávají se jakýmsi extraktem říší snů, kde se můžeme všichni setkávat.

Namalovat obraz bez lidské stopy byla výzva, protože s člověkem se lze snadno identifikovat a psát tak jeho příběhy. V říši zvířat je vše přímější, surovější a aktuálnější.

Děj je zasazen na cizí planetu, velmi podobnou té naší. Ústředním motivem je lov, kdy černý šavlozubý lev, už už zatíná drápy do bílého jelenomuta ve skoku. Barevně i významově je dvojice doplněna o černou vránu a bílou holubici, jako by šlo o jin a jang. Další účastníci obrazu mají své vlastní zájmy, nebo se přímo zapojují do hlavní zápletky. Čekající mrchožrouti, lví mláďata, která se učí lovit, zvířecí námluvy, páření, budování hnízda, starost o mladé a spoustu dalších, menších, či větších scén.

Vydejte se na průzkum cizího a přesto známého světa a prožijte si v něm situace humorné, smutné, dramatické, epické i něžné.

 

Pro ty, kteří rádi hledají, jsou v obrazu ukryté 3 pandy a jedna jediná stopa člověka, což je náš, již klasický podpis v těchto obrazech.

Skupina Nevzdělanci se krom malování velkoformátových obrazů společně s diváky zabývá také natáčením videí a pořadů o umění, podcastů, stejně tak jako vlastní umělecké tvorbě a malířství.

Timelapse

TISKY NA PLÁTNO

Je tu možnost si zakoupit reprodukci obrazu. Reprodukce je kvalitní tisk na plátno na blind rámu, ručně podepsaný autory. Celý proces výroby reprodukcí od skenování po tisk je v naší režii, proto jde veškerý výtěžek přímo nám, autorům. Díky tomu můžeme dále tvořit.

4,500.008,500.00
Translate »