Noční

Druhý obraz na téma noční život/ noční město z budoucí série velkoformátových obrazů, které vznikají spoluprací trojice malířů a diváky internetového vysílání. 

Představujeme Vám nový způsob vzniku obrazu. Do dnešních dnů platilo, že umělec tvoří své dílo sám, je jeho svrchovaným pánem a možná někteří dovolí ostatním, aby se podívali malíři pod ruce v podobě buď nějakého záznamu, nebo v živém vysílání. Nevzdělanci ale malují jinak.

 Nejen, že jeden obraz tvoří trojice malířů, ale zároveň umožňují divákům vstupovat do procesu tvorby a ovlivňovat tak podobu výsledného díla pomocí podnětů, nápadů, společného brainstormování, hlasováním v anketách a komunikací přes chat v živém vysílání.

Jediné co je dopředu známé je téma. Vše ostatní je dílem improvizace a až do dokončení díla, není jasné, co vše v obraze bude. Diváci jsou přítomni v živém chatu, přidávají podněty, nápady a hlasují v anketách o dalším postupu.

Touto spoluprací vznikají obrazy, jež svými obsahy, příběhy, detaily a mnohovrstevnatostí, převyšují individuální vidění světa a stávají se jakýmsi extraktem říší snů, kde se můžeme všichni setkávat.

Obraz vypráví o spisovateli K. Nachtovi, který pozoruje ztichlé a spící noční město, zatímco v jeho pokoji ožívají příběhy z jeho knih různých žánrů. . 

Svět, do kterého nahlížíme má dva hlavní celky. Prvním z nich je noční město. Tiché a spící. Jen někde lze zahlédnout osamělého pejskaře, poslední otevřené hladové okno, tetovací salon či bar na rohu ulice. Na nebi září hvězdy a jednokolejná dráha, která hřmí nad spícím městem. 

Druhým světem je samotný pokoj našeho spisovatele. Ten je plný jeho věcí, které vypráví spisovatelův charakter a jeho vlastní knížky, které si v jeho pokoji ožívají vlastním životem. Každá kniha je výletem do samostatného žánru – najdete zde mimo jiné western i scifi, historický román i červenou knihovnu. Je jen na divákovi, aby podle jména knihy a zobrazeného děje objevil – a objevoval – příběhy a hlavní hrdiny. 

Obraz je oslavou noci, klidu, svobody a brakové literatury. 

Více o obrazu a o tom, co všechno na obrazu najdete se můžete podívat v přiloženém videu výše. 

Skupina Nevzdělanci se krom malování velkoformátových obrazů společně s diváky zabývá také natáčením videí a pořadů o umění, podcastů, stejně tak jako vlastní umělecké tvorbě a malířství.

Timelapse

Z procesu tvorby

Tady si můžete prohlédnout detailní popis některých příběhů z obrazu, skicy, zajímavosti  a stručný popis procesu tvorby.

Tisky na plátno

Je tu možnost si zakoupit reprodukci obrazu. Reprodukce je kvalitní tisk na plátno na blind rámu, ručně podepsaný autory. Celý proces výroby reprodukcí od skenování po tisk je v naší režii, proto jde veškerý výtěžek přímo nám, autorům. Díky tomu můžeme dále tvořit.

4,500.008,500.00
Translate »