Strom pozvání

Strom pozvání je nástěnná malba, kterou vytvořilo liberecké umělecké uskupení Nevzdělanci, konkrétně tři malíři: Václav Kovář, Adam Windsor a Jan Simandl.

Malba samotná vznikla novátorským a zcela jedinečným postupem, kdy se na jedné malbě podílela trojice malířů s tím, že veškeré nápady a náplň obrazu vznikala na přání diváků, kteří celý proces mohli sledovat v nepřetržitém online streamu. Diváci tedy byli svědky díla od prvních skic, přes nanášení prvních čar až po dokončování malby, kdy mohli skrze zprávy posílat svá přání a nápady, které byly posléze zaneseny do obrazu. Každý ze zhruba stovky diváků tak byl zároveň spoluautorem tohoto díla.

Celá akce vznikla z nápadu pomalovat zeď velikosti 3x5metrů v umělecko-módním prostoru skupiny Ultravagant během 100 hodin v podstatě nepřetržité práce, kdy se trojice malířů postupně střídala ve spánku, a malovala tímto způsobem již druhý obraz, jehož koncept nemá nejen na české scéně, ale i v celosvětovém kontextu obdoby. Obraz, do kterého jsou zapojeni samotní diváci a mohou svými nápady přímo ovlivňovat obsah díla byl poprvé uskutečněn Nevzdělanci v červnu 2021 na obrazu s názvem Zahrada přání.

Timelapse

Tisky na plátno

Je tu možnost si zakoupit reprodukci obrazu. Reprodukce je kvalitní tisk na plátno na blind rámu, ručně podepsaný autory. Celý proces výroby reprodukcí od skenování po tisk je v naší režii, proto jde veškerý výtěžek přímo nám, autorům. Díky tomu můžeme dále tvořit.

4,500.008,500.00

Vernisáž

15.9. Proběhla v Ultravagant ateliéru v Praze na Palmovce vernisáž malby, spojená s výstavou a pop-upem. Akce dopadla skvěle a děkujeme všem, kteří dorazili. Tady je krátký report z večera.

Translate »