Bez lidské stopy

Během malování nás pozorovaly strašilky.

Ve skutečnosti jsme je moc nezajímali, ale byly tam s námi.

Po malování předchozích obrazů, jsme si řekli, že už není důvod dělat non-stop živé malování, ale že bychom se mohli v mezičasech i vyspat. Aby byl ale pro diváky stále non-stop stream, koupili jsme ostružinový keřík a strašilky, které jsme vždy po dobu nepřítomnosti dali před kameru. Z původních pěti se rychle stali čtyři, pak tři, dva a jedna. Pak zas chvilku dvě a pak žádná. Přitom jsme je rosili a tak. Každopádně, alespoň jsme jednu zamalovali do obrazu.

Obraz Bez lidské stopy vybrali diváci v anketě na facebooku.

Vznikl obraz, odehrávající se na jiné planetě, plný zvířat, známých i méně známých. V obraze jsme se spolu s diváky snažili pochytit vše co zvířecí svět obsahuje. Lov, boj o samičku, rození a starání o mláďata, dělání zásob i prosté bytí.

Popravdě jsme zjistili, že v obraze, kde není nic lidského, nemůžeme vybudovat žádný hlubší děj. Zvířecí svět je prostě jednoduchý a ryzí. Tak vznikl hezký obraz plný zábavných detailů, ale trochu nás mrzí nedostatek přesahu a mazanosti. Je to však zase obraz, který si člověk může užít více meditativně a jen se jím hřát, bez nutnosti hlubokých úvah. Ačkoliv…

Děj je zasazen na cizí planetu, velmi podobnou té naší. Ústředním motivem je lov, kdy černý šavlozubý lev, už už zatíná drápy do bílého jelenomuta ve skoku. Barevně i významově je dvojice doplněna o černou vránu a bílou holubici, jako by šlo o jin a jang. Další účastníci obrazu mají své vlastní zájmy, nebo se přímo zapojují do hlavní zápletky. Čekající mrchožrouti, lví mláďata, která se učí lovit, zvířecí námluvy, páření, budování hnízda, starost o mladé a spoustu dalších, menších, či větších scén.

Vydejte se na průzkum cizího a přesto známého světa a prožijte si v něm situace humorné, smutné, dramatické, epické i něžné.

 

Pro ty, kteří rádi hledají, jsou v obrazu ukryté 3 pandy a jedna jediná stopa člověka, což je náš, již klasický podpis v těchto obrazech.

Timelapse

TISKY NA PLÁTNO

Je tu možnost si zakoupit reprodukci obrazu. Reprodukce je kvalitní tisk na plátno na blind rámu, ručně podepsaný autory. Celý proces výroby reprodukcí od skenování po tisk je v naší režii, proto jde veškerý výtěžek přímo nám, autorům. Díky tomu můžeme dále tvořit.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI

V rámci výstavy „Procesismus“ jsme připravili stopovací hru do liberecké ZOO. Návštěvníci mohli v na základě stopovací mapy hledat námi malovaná zvířátka, která se zatoulala do lidského světa. Úspěšné stopaře dobrodružství zavedlo až k našemu obrazu plného zvířat.

Herní plán stopovací hry

Zde bude v pavilonu ZooExpo vystaven až do 30. 10. 2022 obraz  „Bez lidské stopy“,  který diváka zavede do světa složeného výhradně z přírodních objektů, zvířat a rostlin.

Součástí výstavy je i hra pro malé i velké stopaře, ve které diváci mohou jít po stopách zvířat zatoulaných po zoo, aby odhalili umístění obrazu.

Translate »