Dva

Obraz o dualitách...

Život je plný dualit. Den a noc, muž a žena, život a smrt, láska a nenávist, radost a smutek, teplo a chlad, hojnost a nedostatek. Tyto protiklady jsou součástí našeho života a tvoří ho tím, čím je.

Momentálně připravujeme limitovanou edici reprodukci dyptichu „Dva“. Podrobnosti zveřejníme. V případě zájmu o předobjednávku nás kontaktujte na umeni@procesiste.com

O obrazech

Tento diptych obrazů malovaný akrylem na plátno zobrazuje muže a ženu, kteří se dívají na sebe přes hranici obrazu. Každý obraz obsahuje protiklady k tomu, co zobrazuje ten první obraz. Na jednom je muž, na druhém žena, na prvním je noc, na druhém den, atd. Obraz je zalakovaný a podepsaný.

Celý projekt vznikl z pozvání zaplnit dvojici výstavních prostor v liberecké pouliční galerii „Ahoj Nazdar Čau!“. Dvojice výstavních vitrínek si říkala o obraz o dualitách.

Obrazy jsou k prodeji. Máte-li zájem si je prohlédnout naživo, kontaktujte nás

Zajímavosti

Zajímavostí je, že je malován zornovou paletou, tedy omezeným množstvím barev, jmenovitě: bílá, černá, okr a červené kadmium. Nikde na obraze není použitá modrá, ačkoli se divákovi může zdát mnoho předmětů modrých nebo nazelenalých. 

Obrazy jsou oslavou dualit a kontrastů, které se vyskytují v životě. Muž a žena představují různé aspekty lidské existence, a jejich pohled na sebe přes hranici obrazu symbolizuje spojení a porozumění. Obraz je výzvou k zamyšlení nad vlastními polaritami a protiklady, které nás dělají jedinečnými. Divák si může hledat jaké všechny protiklady jsou použity.

Translate »