ZAHRADA PŘÁNÍ

Tři dny v kuse malovali obraz podle přání diváků, poté ho rozstříhali.

Kousek po kousku a nápad po nápadu od diváků jsme skládali náplň a obsah obrazu, který jsme v živém přenosu malovali 75 hodin v kuse. Každý se mohl zapojit svým přáním, poznámkou, nápadem nebo příběhem, který byl do obrazu vetkán třemi malíři. Včera, 18.6.2021, byl kruh uzavřen tím, že jsme obraz rozdělili na kousky a rozesíláme ho zpět mezi lidi. Tímto vzniklo jedinečné dílo – a první svého druhu – a bude po kouskách putovat po světě. Protože to byly právě ty vnější podněty, nápady a reakce, které daly obrazu vzniknout. Kdo ví, třeba se jednou najde vůle pro opětovné spojení lidí, kteří se sejdou při příležitosti opětovného složení obrazu. Možná se v budoucnu najde někdo, kdo se toto plátno pokusí složit zpět. A možná také ne, a fragmenty obrazu budou zdobit lidské příbytky jako vzpomínka na provedenou událost a odkaz na to, čeho lidé byli nejen svědky, ale mnohdy také spoluautory.

Výsledný obraz měl 2×1,5 metru a byl rozstříhán za účasti (a pomoci) našich diváků a fanoušků u nás v ateliéru. Celá akce byla streamovaná (stream byl zablokován pro pozdější přehrání kvůli hudbě z rádia,…). Každopádně jsme moc vděční, že lidé souzní s naším záměrem a dílky obrazu a printy začali rychle mizet do svých nových domovů. Tady je pro připomenutí timelapse celého 75-hodinového streamu:

Zakoupení dílků a printu

Je tu možnost si vybrat a zakoupit svůj vlastní dílek a také reprodukci rozstříhaného obrazu.

Níže na mapě obrazu je vyznačeno, jaké dílky jsou ještě k dispozici – již prodané kousky jsou zabarvené.  Dílů bylo původně 300. Každý je v rámu s paspartou, poctivě označen a podepsán námi všemi. Do poznámky v objednávce napište, jaký dílek chcete.

Reprodukce je kvalitní tisk na plátno na blind rámu, ručně podepsaný autory. Celý proces výroby reprodukcí od skenování po tisk je v naší režii, proto jde veškerý výtěžek přímo nám, autorům. Díky tomu můžeme dále tvořit.

Translate »