Obraz Noční

Zatím nejintimnější obraz, se kterým se každý ztotožňuje.

Noční život se na první dobrou nabízí jako bar plný lidí, koncerty, pařba a divočina.

Po delší rozmluvě s diváky jsme však přišli na něco jiného. Těch divokých večírků je v celkovém počtu nocí vlastně jen pár. Co však častěji prožíváme jako noční život je jistá osamělost a ticho ve světě kdy skoro všichni spí, ale vy ne. Je to nejlepší čas na hlubokou práci, všude je ticho, nikdo vám nevolá, nezvoní ani jinak neobtěžuje. To je ten pravý noční život.

A tak vznikl náš spisovatel K. Nacht.

Obraz se zase posunul i v oblasti postupu. Po zkušenosti se zvířecím obrazem jsme si řekli, že budeme obraz více moderovat a zkusíme komplexnější pojetí. Cokoliv diváci navrhli, museli také „obhájit“. Chceš tam klauna? Dobře, ale proč?. Vše co jsme do obrazu dávali muselo mít smysl k ostatním věcem.

Postavil se tak hezký příběh o spisovateli, dávajícím si cigár pauzu ve vlahém letním večeru. Venku je svět nočního města jak ho tak všichni známe. Uvnitř však ožívá svět fantazie, kde se všude po pokoji povalují knihy různých žánrů, právě z dílny naší ústřední postavy.

Obraz je tedy z dálky hezky vzdušný a prostorný, z blízka je však plný zajímavých mikrosvětů, postaviček a dobrodružství.

Tento obraz je jedním z divácky nejoblíbenějších. Mnoho lidí už nám řeklo „To jsem já“. Ať už muži, či ženy, vidí sami sebe v noci bdít nad spícím městem. A je pravda, že i my sami si velmi užíváme klid tohoto obrazu.

PŘÍBĚH OBRAZU

Obraz Noční vypráví o spisovateli K. Nachtovi, který pozoruje ztichlé a spící noční město, zatímco v jeho pokoji ožívají příběhy z jeho knih různých žánrů. . 

Svět, do kterého nahlížíme má dva hlavní celky. Prvním z nich je noční město. Tiché a spící. Jen někde lze zahlédnout osamělého pejskaře, poslední otevřené hladové okno, tetovací salon či bar na rohu ulice. Na nebi září hvězdy a jednokolejná dráha, která hřmí nad spícím městem. 

Druhým světem je samotný pokoj našeho spisovatele. Ten je plný jeho věcí, které vypráví spisovatelův charakter a jeho vlastní knížky, které si v jeho pokoji ožívají vlastním životem. Každá kniha je výletem do samostatného žánru – najdete zde mimo jiné western i scifi, historický román i červenou knihovnu. Je jen na divákovi, aby podle jména knihy a zobrazeného děje objevil – a objevoval – příběhy a hlavní hrdiny. 

Obraz Noční je oslavou noci, klidu, svobody a brakové literatury. 

Více o obrazu a o tom, co všechno na obrazu najdete se můžete podívat v přiloženém videu výše. 

 

Skupina Procesité se krom malování velkoformátových obrazů společně s diváky zabývá také natáčením videí a pořadů o umění, podcastů, stejně tak jako vlastní umělecké tvorbě a malířství.

Timelapse

Z procesu tvorby

Tady si můžete prohlédnout detailní popis některých příběhů z obrazu, skicy, zajímavosti  a stručný popis procesu tvorby.

Tisky na plátno

Je tu možnost si zakoupit reprodukci obrazu. Reprodukce je kvalitní tisk na plátno na blind rámu, ručně podepsaný autory. Celý proces výroby reprodukcí od skenování po tisk je v naší režii, proto jde veškerý výtěžek přímo nám, autorům. Díky tomu můžeme dále tvořit.

Translate »