Dialogy s AI

Zkoumáme světy umělé inteligence

Umělá inteligence je fenomén dnešní doby. Mění způsob, jakým žijeme, pracujeme a komunikujeme. Někteří jí nerozumí, jiní se jí bojí, ale všichni se s ní musíme nějakým způsobem naučit vyrovnat.

My jsme se rozhodli prozkoumat možnosti spolupráce s umělou inteligencí. Chceme zjistit, jak ji můžeme použít k vytvoření nových a inovativních uměleckých děl.

Projekt série obrazů ze světů AI

Anthony Walker a jeho příběh

Anthony Walker je fiktivní postavou vytvořenou společně s diváky živého vysílání. Je to starý mládenec, bývalý knihovník a nově také badatel světů umělé inteligence. Na své pouti objevuje nové krajiny a předměty existující mimo náš vesmír. Společně s ním a jeho společníkem se můžeme vydat na dobrodružství do neznáma a zatím neprobádaných končin. Protože náš badatel je i malíř, tak si z cest odnáší obrazy, plátna, skicy a deníky plné nových objevů.

Přesah obrazu do animací

Naše zkoumání se neomezuje na hledání nových cest spolupráce jen v malířství, ale také v animaci. Společně s Pavlem Sadílkem, animátorem a grafikem, pracujeme na rozšíření reality těchto obrazů. V animacích kombinujeme ruční animaci obrazů malovaných tradičními technikami a animaci pomocí umělé inteligence.

Objevy

Mnohorožec

Jeden z prvních nálezů Anthonyho Walkera. Tento obraz má opřený ve svém pokoji u okna. 

Fiktivní postava

Náš dobrodruh Anthony Walker bude mít časem i svůj vlastní profil na sociálních sítích, kde postupně vytvoříme i celou jeho postavu jako příběh. Součástí konceptu není jen malovat jeho objevy, ale namalovat i příběh jeho života, vzpomínky na dětství, jeho první lásku a podobně. To vše bude formou maleb, kreseb, ilustrací, deníků a příspěvků na sociálních sítích. Podrobnosti připravujeme.

Přesah do NFT

Výsledné animace budou vydávány jako sběratelské série NFT. Podrobnosti připravujeme.

Translate »